Ana SayfaAkademik KadroLisans ProgramıLisansüstü ProgramıEtkinliklerLinklerİletişim
 
 
 

Proje Milano - Salone Satellite 2003

İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü, Koleksiyon Mobilya sponsorluğunda 2002-2003 Güz döneminde gerçekleştirilen EUT 312E Product Design VI projesi ile Milano Uluslararası Mobilya Fuarın bünyesindeki Salone Satellite sergisine Nisan 2003’de katılmıştır. İTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Salone Satellite’ye Türkiye’den katılan ilk tasarım okuludur.

Proje Milano + Serginin Sergisi

Proje Milano Türkiye'de ilk kez ve 7 ilave projeyi de kapsayarak Eylül 2003'de ADesign Fair 2003 'de sergilendi www.etmk.org/haber78.html. Proje Milano + daha sonra Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen ARTI Değer Sergisine İTÜ'yü temsilen katıldı. Ocak-Mart 2004 arasında İstanbul'da sergilenen Proje Milano+, ARTI Değer kapsamında Gaziantep, İzmir, Eskişehir ve Ankara gibi kentlerde de 2004 yılı içinde sergilenecektir.

Basında "Proje Milano"

"Proje Milano" Salone'de Türkiye'yi temsil eden ilk proje olarak Türk basınında geniş şekilde yer aldı. Tasarım dergilerinin yanısıra, 2 günlük gazetenin hafta sonu ekleri "Proje Milano"yu kapaktan, 2 tam sayfa olarak duyurdu.
Milliyet Gazetesi: "Beş İTÜ öğrencisi dünyaca ünlü tasarım fuarında"
Akşam Gazetesi: "Milano'da Sufizm"

Sanathaber.net

AD: "Milano Kapılarını İTÜ'ye açıyor"
İtalya tasarım portalı "aedo-to"


Proje Milano Katalog

Marie Claire Maison
Tempo Dergisi - Şubat 2003


< Etkinlikler
Milano kapılarını İTÜye açıyor